AstroPay Bozdurma ve Güvenlik

  • İnternet üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde genellikle kredi kartları (Visa, Maestro) kullanılmaktadır. Kullanıcıya ait bir çok kişisel bilgiyi barındıran kredi kartları günümüzde oldukça tehlikeli hal almıştır. İnternet dolandırıcıları sürekli olarak yeni avlarını gözlemlemektedir, gerek maddi gerekse manevi zararla verebilmektedir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için sanal kartlar ve ön ödemeli kartlar piyasa sunulmuştur. Bunlardan birisi olan AstroPay ön ödemeli kart sistemidir.

AstroPay Bozdurma İşlemleri

  • AstroPay ön ödemeli kartın içinde kalan tutarın müşteri tarafından istenmesi durumunda güncel kur değerine bağlı olarak bozumu ve müşteriye aktarılması mümkündür. AstroPay bozdurma işlemi öncesinde kartın içinde ki tutar hesaplanır, güncel kura göre çevrimi gerçekleştirilir. Kullanıcının belirttiği ve bizimle anlaşmalı bankalar bölümünde yer alan bankalarımıza göre müşterinin banka hesap numarasına Havale / EFT işlemi kısa süre içinde gerçekleştirilir. AstroPay bozdurma işlemini yukarıda güvenlik başlığı altında bilgilendirilmiştir.

AstroPay Fiyat Değişimi

  • İnsanlar AstroPay fiyatları değişimlerinin nedenlerini merak eder. Çünkü kimi zaman AstroPay kartların fiyatları değişiklik gösterir. Bu değişikliğin en önemli sebebi AstroPay kartlarının Dolar endeksli olmasıdır. Para piyasalarındaki hareketlilik Dolar’daki artışa neden olduğu zaman bu AstroPay kartlara da yansır. Dolar’ daki artış sonucunda artan AstroPay kart fiyatları, aynı şekilde Dolar değerinin düşmesi ile de azalma içerisine girer.